Ki a kineziológus? Mit várhatsz tőle?
Ez egy olyan tudományterület, amelyik a keleti és nyugati egészség- és betegségszemléletet ötvözi. A hagyományos medicina mellett tevékenykedik, így nem helyette, hanem segítője ennek. A kineziológus nem gyógyít, nem is diagnosztizál, de abban tud segíteni, hogy egy adott témában csökkentse az azon lévő stressz mennyiségét. Ha pedig csökken a stressz, a test gyógyító folyamatai hatékonyabbak.
Mikor fordulj hozzám?
Ha a leletekben semmilyen elváltozás nincs, de energiahiánnyal, testi-lelki fáradsággal küzdesz, vagy krónikus fájdalom van, de szervi oka nincs.
Ha lelkileg megjelennek a szélsőséges érzelmek, vagy úgy érezzük, beleragadtunk valamibe, megrekedtünk.
Pszichoszomatikus betegségeknél, meddőség esetén, traumák feldolgozásának segítésekor.
Amikor változásban van az életed, de úgy érzed, megrekedt a folyamat, vagy nehéz elviselni a változást.
Hogy néz ki a folyamat, a foglalkozás?
Időpontegyeztetés után egy kb. 60-90 perces találkozó keretében először beszélgetünk és az üggyel, témával foglalkozunk különféle módon. Fogok Neked küldeni emailen egy anamnézis lapot, amit kérlek vagy digitálisan tölts ki és küldj vissza, vagy kinyomtatva hozz el nekem. Amit még érdemes magaddal hozni, az a víz, fél literes palackban, saját kulacsban. A hidratáció nagyon fontos a test számára és ebben a folyamatban különösen nagy jelentőségű.
Az anamnézis után felkészítjük a klienst és a kineziológust is a közös munkára, közösen bekapcsoló mozdulatokat végzünk.
Ez látszólag egy mókás gyakorlatsornak tűnik, de fontos része az oldásnak, mert a kliens tudatalattijáig szeretnék elérni, az izomtesztelés segítségével, így a köztes "útnak" simának kell lenni, vagyis hogy a kliens izomrendszere energetikailag és neurológiailag is jól működjön, és valós válaszokat kapjunk.
A kineziológus nem "terápiát követ”, mivel mindenki egyedi, minden ember más üggyel jön, és más lehet a megoldási stratégiája. Itt egy személyiségfejlesztés zajlik, egyedi ütemben és módon. A kineziológusnak, mondjuk így, van egy nagy szerszámosládája, amiben különböző szerszámok vannak. De hogy melyik szerszám segít a kliensnek, azt izomteszteléssel a kliens tudatalattija jelzi nekünk. A szerszámok a korrekciók, így különféle módon tudunk segíteni a testnek, elmének: bizonyos pontok masszírozásával, érintésével, agyintergációs mozdulatokkal, de van, amikor beszélgetés során fejlődik a kliens az ügyben. Ez ott, akkor derül ki az ülés során. Én alkalmazok Bach terápiás segítő beszélgetést is, ez pluszban még érzelmi intelligenciát is fejleszt.
Hogyan távozik a kliens?
Ami mindenkinél általánosan megtörténik: energiával telin, tettrekészen indul haza, a fájdalma, ha azzal érkezett, csökken, és tisztábban lát az ügyében. Van, akinél a probléma mélysége miatt az oldás felhozhat átmeneti visszaesést, akár hirtelen betegség formájában is. Ezt fontos tudni, hogy a tisztulás, oldódás része, a folyamat ilyenkor mélyebbről indul.
Hányszor érdemes találkoznunk?
Nagyon fontos, hogy nem a kineziológus fogja megoldani a problémát. Nem az ő feladata. A klienssel közösen viszont felvázolhatnak egy fejlődési folyamatot az ügyben. Kisebb ügyek 2-3 alkalom után is megoldódhatnak, régebbi elakadások, nagyobb érzelmi problémák több időt vehetnek igénybe. A rendszeresség a klienstől függ, lehet hetente, de legjobb a 2-3 hetes időintervallum két foglalkozás között.
Végszóként:
A tanmese ismert a pillangóról és a férfiról. A segítő-kliens téma kapcsán a mese üzenetét magaménak vallom:
"…amikor a férfi látja, hogy a pillangó küszködik, épp az átalakulásában van, segít neki kibújni a gubóból, de utána a lepke egész életében gyenge marad. Amit a férfi az ő kedvességével és jóindulatával nem értett…Hogy a szűk selyemgubó és a küzdelem a szűk nyíláson keresztül szükséges a pillangónak, ez a természetes útja, hogy a pillangó kiszabadítsa testét a selyemgubóból, szárnyaival képes legyen repülni."
A segítő csak egy turistajelzés az erdőben. Utat mutat, de nekünk kell végig menni az ösvényen.
a tanmese linkje: